Har du spørsmål om produktet?
Våre ansatte står klare til å hjelpe.
Union Ultra Women introduserer en ny type brettfølelse der komfort, respons og støtdemping arbeider sammen. Bindingens fjærende konstruksjon flekser, returnerer energi og absorberer støt gjennom hele kjøringen.
Flex 6 av 10 gir en balansert kombinasjon av støtte og bevegelsesfrihet. Ultra passer spesielt godt til park, hopp, sidehits og kreativ all mountain-kjøring, men har samtidig nok respons til presise svinger i resten av anlegget.
Union Ultra er utviklet for snowboardere som ønsker en mykere og mer surfy følelse uten å miste støtten som kreves til hopp og aktiv kjøring. Bindingen gir god bevegelsesfrihet til presses og freestyle, samtidig som flexen gir trygg kontroll over hele fjellet.
Den asymmetriske baseplaten er konstruert for å gi bindingen mer torsjonsflex og la snowboardet bevege seg naturlig under foten. Det gir en følelse av 360° brettflex og en mer direkte kontakt med brettet.
Den ekstruderte hælkoppen i 3D-formet aluminium gir godt hælhold og bidrar til å redusere unødvendig overheng.
Union Molecular Bushing fungerer som et fjærende dempesystem mellom bindingen og snowboardet. Materialet absorberer vibrasjoner og harde landinger, samtidig som det returnerer energi ved takeoff og gjennom svinger.
Dempesystemet er 15 % lettere enn Union Fused Vaporite og er utviklet for å redusere belastningen på føtter, ankler og knær. En utvendig TPE-såle gir ytterligere demping og beskyttelse.
S25 Ultra Duraflex ST-highbacken har seks grader forhåndsinnstilt forward lean som omslutter bootsen og gir rask respons fra kant til kant. En integrert Molecular-bushing gir samtidig fleksibilitet og fjærende retur til freestylekjøring.
Den nye totrinnsjusteringen gjør det mulig å finjustere forward lean med en stjerneskrutrekker etter terreng og kjørestil.
Hybrid 1.0 kombinerer et responsivt Exoframe-ytterlag med den polstrede komforten og fleksibiliteten fra Forma-konstruksjonen. Stroppen former seg rundt bootsen og fordeler trykket jevnt gjennom lange dager.
TS 5.0 UltraGrip kan plasseres i flere posisjoner og har et termoplastisk antisklimateriale som holder bootsen stabilt på plass. Stroppen er utviklet for å passe snowboardboots fra alle merker.
Magnesium S1-spennene kombinerer lav vekt med god holdbarhet. Den integrerte fjæren er beskyttet mot snø og is for lengre levetid og sikker retur gjennom sesongen.
Ultra Mini Disk gir en mindre kontaktflate mot snowboardet, slik at brettet kan flekse mer naturlig under bindingen.
| Binding | EU | US dame | Mondo |
|---|---|---|---|
| S | 34–37 | 4–6,5 | 21–23,5 cm |
| M | 37–40,5 | 6,5–8,5 | 23,5–25,5 cm |
| L | 41–43 | 9–11 | 26–28 cm |
Bootsens utvendige størrelse varierer mellom ulike merker og modeller. Ligger du mellom to bindingstørrelser, bør passformen kontrolleres med den aktuelle bootsen.
Union Ultra Women er en lett og dempet freestylebinding med god energiretur og naturlig brettfølelse. Flex 6 av 10, komfortable stropper og det avanserte Molecular-dempesystemet gjør den til et sterkt valg for park, hopp og leken kjøring over hele fjellet.
Våre ansatte står klare til å hjelpe.