ION Element 4/3 Overknee LS Back Zip kombinerer 4/3 mm neopren og lange ermer med korte ben som avsluttes rundt kneet. Det gjør den til et interessant alternativ når du ønsker god varme rundt overkroppen, men mer bevegelsesfrihet og mindre neopren rundt beina.
Element-serien er laget med fokus på god funksjon, slitestyrke og komfort til en fornuftig pris. Back Zip gjør drakten enkel å komme inn og ut av, mens fleksible materialer og termisk fôr sørger for en komfortabel våtdrakt til lange dager på vannet.
Drakten bruker 4/3 mm neopren, med mer isolasjon der kroppen trenger det mest. I motsetning til en vanlig heldrakt har Overknee-versjonen korte ben som avsluttes ved kneet.
Du får dermed beskyttelsen og varmen fra en relativt kraftig våtdrakt over overkroppen og armene, samtidig som leggene er frie. Denne kombinasjonen fungerer spesielt godt når luften eller vinden gjør at du ønsker mer beskyttelse på overkroppen enn vanntemperaturen alene skulle tilsi.
Den lange glidelåsen på ryggen gir en stor åpning og gjør Element enkel å ta av og på. Back Zip er et godt valg for deg som prioriterer enkel tilgang og ikke ønsker å kjempe deg inn i en tettere Front Zip-konstruksjon.
På innsiden av glidelåsen sitter ION Water_Gate, et ekstra neoprenpanel som fungerer som en barriere og reduserer mengden vann som kan komme direkte inn gjennom glidelåsområdet.
ION Hot_Stuff 2.0 er et fleksibelt termofôr med større løkker som holder på luft og bidrar til bedre isolasjon. Materialet er utviklet for å gi ekstra varme uten å gjøre drakten unødvendig stiv.
Dette er IONs mest fleksible termiske lining og brukes i viktige områder der kombinasjonen av varme og bevegelighet har stor betydning.
Silk_Stuff er IONs myke og fleksible innvendige materiale. Det gir en behagelig følelse direkte mot huden samtidig som materialet er utviklet for å tåle aktiv bruk.
Sømmene er limt og blindsydd. Ved blind stitching går nålen bare delvis gjennom neoprenen i stedet for hele veien gjennom materialet. Sammen med limingen reduserer dette vanninntrenging gjennom sømmene og gir bedre isolasjon enn en enkel flatlock-konstruksjon.
Belastningspunkter er forsterket fra innsiden med Melco Tape. Dette bidrar til å beskytte sømmene på områder som utsettes for ekstra belastning når drakten tas av og på eller strekkes under aktivitet.
Integrerte dreneringshull slipper ut vann som ellers kan samle seg inne i drakten. Hullene er sikret fra innsiden slik at de ikke gradvis skal utvide seg ved bruk.
Element 4/3 Overknee LS passer for deg som ønsker mer beskyttelse enn en vanlig shorty, men ikke nødvendigvis trenger lange ben. Lange ermer og 4/3 mm konstruksjon gir god beskyttelse mot vind og kjøligere forhold, mens Overknee-designet gir større frihet rundt leggene.
Det gjør modellen spesielt aktuell til aktiviteter hvor overkroppen eksponeres mye for vind, samtidig som du ønsker en enkel og bevegelig våtdrakt.
ION Element-serien er laget for deg som ønsker en funksjonell og slitesterk våtdrakt uten å gå opp til de dyrere modellseriene. Du får viktige teknologier som Hot_Stuff 2.0, Water_Gate, limte og blindstikkede sømmer og forsterkede belastningspunkter i en relativt enkel konstruksjon.
Resultatet er en praktisk allround-våtdrakt for regelmessig bruk til forskjellige typer vannsport.