Har du spørsmål om produktet?
Våre ansatte står klare til å hjelpe.
Gnu Gloss er et twin snowboard utviklet med park og freestyle som hovedfokus. En blunted twin shape, vennlig flex og Gnu sin C2 rocker/camber-profil gjør brettet lekent og lett å kontrollere, enten du trener på de første triksene eller bruker hele anlegget som en freestylepark.
Gloss kombinerer en tilgjengelig konstruksjon med teknologi som Magne-Traction®, FSC-sertifisert trekjerne og C2. Resultatet er et freestylebrett med mye teknologi til en attraktiv pris.
Gloss har en symmetrisk twin shape med samme bredde i nose og tail og 0 cm setback. Det gir en balansert følelse når du kjører både regular og switch.
Den blunted formen holder uttrykket kompakt og freestyleorientert, mens twin-geometrien gjør Gloss godt egnet til spins, rails, hopp, sidehits og generell parkprogresjon.
Gnu C2 kombinerer rocker mellom bindingene med camber-soner ut mot tip og tail. Rocker bidrar til en mer leken og tilgivende følelse, mens camber gir pop, stabilitet og respons når brettet belastes.
På Gloss gir dette en fin kombinasjon for freestyleprogresjon. Brettet er laget for å være lett å håndtere, men har samtidig mer støtte og energi enn et rent rockerbrett.
Flexen går fra 4/10 på 136 cm til 5/10 på 144 og 148 cm. Gloss ligger dermed på den mykere og mer lekne siden av skalaen.
Det gjør brettet enklere å bøye og kontrollere til presses og freestyle, samtidig som flexen øker noe med størrelsen for å gi mer støtte til større kjørere.
Magne-Traction® bruker syv strategisk plasserte bølger langs hver stålkant. De skaper flere kontaktpunkter mot snøen og gir ekstra kantgrep og kontroll, spesielt på hardt og isete underlag.
Det er en nyttig egenskap på et lekent parkbrett som også skal fungere til vanlige dager i bakken.
Gloss bruker Gnu sin G Lite 1-konstruksjon med FSC-sertifisert Poplar og Paulownia. Kjernen er utviklet for å være lett, sterk og ha god pop.
Tri-Ax/Bi-Ax glassfiber tilfører styrke og respons samtidig som brettet beholder den tilgjengelige flexen som passer til freestyle og progresjon.
Gloss har en Eco Sublimated Co-Ex Base. Gnu beskriver basen som rask, slitesterk og god til å holde voks. Co-Ex-konstruksjonen er samtidig et praktisk valg på et parkbrett som skal tåle mye bruk.
| Lengde | Midje | Sidecut | Setback | Flex | Vekt fra |
|---|---|---|---|---|---|
| 136 cm | 22,6 cm | 7,8 m | 0 cm | 4/10 | 25+ kg |
| 140 cm | 23,3 cm | 7,9 m | 0 cm | 4,5/10 | 30+ kg |
| 144 cm | 23,5 cm | 8,0 m | 0 cm | 5/10 | 30+ kg |
| 148 cm | 23,9 cm | 8,1 m | 0 cm | 5/10 | 30+ kg |
Gnu Gloss passer for snowboardere som vil utvikle freestylekjøringen sin på et mykt og tilgjengelig brett. Twin shape, sentrert stance og C2-profil gjør det naturlig å lære switch, spins, presses og de første triksene på rails og hopp.
Samtidig gjør C2 og Magne-Traction at Gloss ikke trenger å bli igjen i parken. Det fungerer også til cruising, sidehits og lekende freestylekjøring rundt i resten av anlegget.
Gloss er det mest parkorienterte av de tre. Det har Twin Shape, C2 og en myk flex, og passer spesielt godt når freestyle, switch og parkprogresjon står i sentrum.
Fiction er et mer all-mountain-orientert progresjonsbrett med Directional Twin og den ekstra tilgivende Original Banana-profilen. Det er et naturlig alternativ for deg som først og fremst vil ha et enkelt og lettkjørt snowboard for hele bakken.
Velvet er steget opp i konstruksjon og ytelse. Det kombinerer Twin Shape og C2 med G Lite 2-kjerne og sinterbase, og passer bedre for kjørere som ønsker mer fart og performance uten å gi slipp på den lekne freestylefølelsen.
Våre ansatte står klare til å hjelpe.