Duotone Skybrid D/LAB – Lett, responsiv og innovativ wing foil board - Surfesjappa - Hele Norges brettbutikk
Meny
NOK
Skybrid D/LAB – Hollow Shell Composite Wing Foil Board
Duotone Foil

Skybrid D/LAB – Hollow Shell Composite Wing Foil Board

NOK 36.999,00 Inkl. mva
Forhåndsbestilling

Skybrid D/LAB setter ny standard i foiling med et hult carbonskrog. 30% lettere, 37% dyrere enn SLS! Svingvekt som et lite intenst freestylebrett og take-off som en 20 liter større mid-length. Les mer.

Forsendelse
  • Vi sender med Brings Servicepakke. Store kolli som Surfebrett sendes med Schenker.
  • Har du valgt å hente i butikk får du beskjed når varen er henteklar.
Retur
  • Du har 14 dagers åpent kjøp i nettbutikken.
  • Returer sendes til Surfesjappa, Att: Retur Webshop, Munkedamsveien 20, 0250 Oslo
  • Legg til Tlf: 93 02 90 20 i sending slik at vi raskest mulig får sendingen til oss.
Bring Servicepakke | 2-4 dager virkedager

Kjøp nå, betal senere.

Andre varianter:

Produktbeskrivelse

 

Duotone Skybrid D/LAB

 

 

Det mest avanserte foilbrettet i Duotone-serien. Skybrid D/LAB introduserer Hollow Shell Composite-konstruksjon, som gir over 30% vektreduksjon og 37% høyere pris sammenlignet med SLS-modellen. Resultatet er et brett på 3,7kg (det veier brettet vi har i demo) med ekstremt lav svingvekt – nærmest som å kjøre et prone-board, men med volum og stabilitet tilpasset freeride, freefly og parawing. 

Etter å ha brukt brettet under de fleste vær og bølgeforhold tenker vi at dette erstatter den typiske komboen av en "midlenght" og en kompakt "pronestyle" modell. Det eneste som holder oss litt tilbake fra å si at den erstatter begge deler er at vi ennå ikke er helt sikre på om det vil tåle like mye juling i høye hopp som f.eks en bombesikker Sky Style SLS i 45-85 liter. Det holder vi på med å finne ut av. Hvis du ikke hopper noe særlig, er det bare å selge brettene du har og bestille en av disse. Det blir både billigere og bedre.

Take-off er like lett som et større smalere brett og svingvekten er som på en 40 liter prone. Veldig imponerende rett og slett.

I den velprøvde Skybrid SLS-formen som utgangspunkt, har D/LAB en lengre og smalere outline for bedre glide og tidlig take-off. En ny diamond tail, kombinert med bredt dekk og tydelige rail bevels, gir økt stabilitet, klaring og smidige svinger. Det nedsenkede dekket gir en direkte følelse med foilen for maksimal kontroll, mens utvidede karbon tracks gir fleksibilitet for alle foiloppsett.

Integrert luftventil og dreneringsplugg sørger for sikker lagring og lang levetid. Tilgjengelig i 5'7" x 20.5" (70L).

DU KAN NÅ BESTILLE FOR LEVERING DESEMBER (tror vi). Uansett har vi god tro på leveranser våren 2026. Dette brettet erstatter to brett for de fleste av oss, så da er plutselig ikke prisen noe tema lenger :) Ta kontakt med oss om du vil inn på denne temmelig eksklusive muligheten til å komme inn i produksjonskøen på dette konseptbrettet. Det blir svært begrenset tilgang inntil videre, produskjonen er tidkrevende og kvalitetskravene høye.

 

Nøkkelfunksjoner

 

  • Hollow Shell Composite: 30% lettere konstruksjon, ekstremt stiv og responsiv.
  • Tidlig take-off: Optimalisert outline og rocker gir løft og effektivitet fra første pump.
  • Laveste swing weight: Rask respons og maksimal smidighet – føles som et prone-board.
  • Diamond Tail & Rail Bevels: Forbedret stabilitet, klaring og svingkontroll.
  • Recessed Deck: Senker tyngdepunktet og øker kontakten med foilen.
  • Karbon Tracks: Utvidede tracks gir fleksibilitet for trimming og foilvalg.
  • Ventilasjonssystem: Luftvent og dreneringsplugg for trygg lagring og transport.

 

 

Spesifikasjoner

 

Size 5'7"
Volume 70 l
Width (''/cm) 20.5'' / 52
Length (''/cm) 5'7'' / 170
Weight (kg) 3.74
Fittings 2X US FOIL TRACKS
Rec. User Weight < 80 kg
Footstrap Options 3x Duotone Footstraps
Board Deck Color / Pantone 428 C / 2097 C / 3125 C

 

 

Sammendrag

 

Duotone Skybrid D/LAB er et konseptbrett som representerer det ypperste innen brettteknologi – superlett, responsiv og banebrytende. Perfekt for foilere som ønsker tidlig take-off og helt vilt bra svingpotensiale i freeride, freefly og parawing.

Spesifikasjoner

SKU
42260-3615

Relaterte produkter

Nylig viste

Duotone Foil Skybrid D/LAB – Hollow Shell Composite Wing Foil Board
Duotone Foil
Skybrid D/LAB – Hollow Shell Composite Wing Foil Board
NOK 36.999,00 NOK 29.599,20
 
Pro Tec The Classic - White
-29%
Pro Tec
The Classic - White
NOK 699,00 NOK 559,20 NOK 499,00 NOK 399,20
 

Spesifikasjoner

SKU
42260-3615
0/5
0 stjerner basert på 0 anmeldelser
0 reviews

I butikk

Online and in-store prices may differ
Last updated: Today at 16:21
Choose your language
Choose your currency
KR

Recently added

Sum, inkl. mva.
NOK 0,00
0
Sammenlign
Start comparison

Review Duotone Foil Skybrid D/LAB – Hollow Shell Composite Wing Foil Board

Dette produktet har blitt lagt til i handlekurven din!
Vi ønsker å plassere informasjonskapsler på datamaskinen din for å hjelpe oss med å gjøre dette nettstedet bedre. Er dette ok? Ja Nei Mer om cookies »